Підсумки всеукраїнського конкурсу з ОП


Кафедрою метрології та безпеки життєдіяльності в сьомий раз проведено Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з «Охорони праці». У цьому році на конкурс було подано 82 наукових роботи з 39 вищих навчальних закладів

(Національного авіаційного університету, ХНУРЕ, УДАЗТ, ДВНЗ Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Сумський державний університет, Національний університет цивільного захисту, Харківська національна академія міського господарства, Автомобільно-дорожній інститут ДВНЗ «Донецький національний технічний університет», НТУ «ХПІ», Львівський національний аграрний університет, Академія внутрішніх військ МВС України, Миколаївський національний аграрний університет, Полтавська державна аграрна академія, Дніпровська державна фінансова академія, Дніпродзержинський державний технічний університет, Житомирський державний технологічний університет та ін.).


В роботах студентами було вирішено актуальні питання – оцінка рівня небезпеки виникнення аварій і травм під час експлуатації підйомно-транспортних і дорожніх машин та обладнання, удосконалення проектування; безпечних стиснутих елементів конструкцій для попередження надзвичайних ситуацій; розробки програмно-технічного комплексу створення оптимальних та безпечних умов праці в навчальних лабораторіях; дослідження електромагнітних полів та концентрацій легких аеронів на робочому місці оператора ПЕОМ; безпеки при видобутку сланцевого газу; охорони праці при роботі з розкидачами твердих органічних добрів; проектування прожекторного освітлення території заводського складу; міжнародних норм з питань охорони праці та їх вплив на безпеку підприємств України; впливу електромагнітного випромінювання на здоров’я людини; аналізу вірогідно-статистичних методів визначення професійного ризику; охорони праці під час будівництва автомобільних доріг з використанням золи та золошлаків; сінергетичного підходу до аналізу ефективності трудової діяльності в ергатичних системах; прогнозування виробничого травматизму на залізничному транспорті; системи соціального страхування від нещасних випадків як методу економічного управління охороною праці; оцінка умов праці в лабораторії вакуумної технології; аналізу травматизму особливого складу правоохоронних органів під час виникнення масових заворушень; аналізу засобів та заходів захисту від електромагнітних полів та ін.
Відкрив конференцію декан механічного факультету Ігор Георгійович Кириченко, який відзначив, що питання охорони праці і пожежної безпеки є пріоритетними. Цій проблемі приділяється особлива увага, оскільки забезпечення безпеки є необхідною умовою збереження життя і здоров’я. Декан підкреслив важливість проведення науково-практичної конференції Всеукраїнського конкурсу студентських робіт, головною метою якої є просування і обмін дослідницьким досвідом в області безпеки і охорони праці серед студентів.

Із теплими словами привітання до присутніх звернулися завідувач кафедри метрології та безпеки життєдіяльності Олександр Васильович Полярус та його замісник Олег Ігорович Богатов, які також зробили акценти на тому, що кожен громадянин України має бути зацікавлений в засвоєнні нових знань в галузі охорони праці, в підвищенні рівня власної відповідальності за здоров’я і безпеку. Олександр Васильович відзначив, що поняття «безпека» в найширшому сенсі слова включає не лише організацію захисту населення від надзвичайних ситуацій, таких як пожежі, техногенні катастрофи, але і травматизм, недостатньо захищені умови праці. Олег Ігорович побажав всім учасникам успіху, натхнення, та перемоги у конкурсі.

Заключним етапом визначення переможців був захист результатів наукових робіт студентами. Конкурсна комісія оцінювала творчі можливості учасників конкурсу та їх наукові здібності. Протягом всього конкурсного дня студенти виступали з доповідями, представляючи комісії результати своїх розробок, кращі з яких зайняли призові місця. Роботи у своїй більшості носили дослідницький характер.
На підставі відкритого обговорення наукових робіт та наукових доповідей учасників науково-практичної конференції студенти 5 курсу механічного факультету Калашников Андрій та Несвітайло Дмитро (група 5Ммаг) були нагороджені дипломами І ступеня. Вони відмінно виконали та захистили роботу «Охорона праці при будівництві автомобільних доріг з використанням золи та золошлаків ТЕС». Конкурсною комісією була нагороджена робота студенток Пилипенко Тетяни та Шилової Тетяни (група 5Ммаг) «До питання про охорону праці операторів ПК» дипломом ІІІ ступеня. Роботи студенти механічного факультету виконали під керівництвом доцента кафедри МБЖД Олени Володимирівни Крайнюк, яка за підготовку студентів до конкурсу відзначена грамотою громадської організації «Спілка фахівців із безпеки життєдіяльності людини».

Щороку студенти нашого університету представляють гідні, грамотні роботи, що заслуговують на найвищі нагороди.

Учасники конкурсу висловили думку, що робота в цьому напрямку має продовжуватися і, швидше за все, ця зустріч не стане останньою, адже завжди приємно поділитись враженнями, новими результатами з приводу вивчених проблем охорони праці, а також знов відчувати тепло прийому і радість нової перемоги.

Науково-педагогічний колектив кафедри метрології та безпеки життєдіяльності висловлюють подяку учасникам конкурсу за майстерне оприлюднення результатів власних наукових досліджень, викладачам, які підготували конкурсантів; колективу конкурсної комісії, а також усім небайдужим присутнім, що розділили з конкурсантами святковий настрій творчого пошуку і пізнання, дослідницьких змагань та почуття власних інтелектуальних звершень.