Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з «Охорони праці» 2013


Кафедрою метрології та безпеки життєдіяльності в березні 2013 року проведено Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з «Охорони праці». У цьому році на конкурс було подано 88 наукових робіт, що надійшли з 35 вищих навчальних закладів

(Національного авіаційного університету, ХНУРЕ, УДАЗТ, ДВНЗ Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Сумський державний університет, Національний університет цивільного захисту, Харківська національна академія міського господарства, Автомобільно-дорожній інститут ДВУЗ «Донецький національний університет», НТУ «ХПІ», Львівський державний університет БЖД, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Харківський національний економічний університет, Академія внутрішних військ МВС України, Миколаївський національний аграрний університет, Полтавська державна аграрна академія, Дніпровська державна фінансова академія).

В роботах студентами було вирішено актуальні питання – дослідження захисних властивостей матеріалів для екранування електромагнітних полів та методи підвищення ефективності застосування засобів математичного моделювання до вирішенні задачі оптимального розміщення робочих місць, теоретичного та експериментального дослідження оглядовості будівельно – дорожніх машин, передумови для підвищення безпеки пасажирських перевезень, оцінки надійності забезпечення умов праці за гранично допустимим вмістом шкідливих речовин у повітрі робочої зони підприємств, розробки статистичних методів прогнозування стану охорони праці, порівняльного аналізу методів визначення професійного ризику, оцінки умов праці в металографічній лабораторії, практичного вирішення проблем охорони праці на вугільних підприємствах, моделі відцентрово – інерційного пиловловлювача з жалюзійним відокремлювачем для зниження вибухопожежонебезпечних концентрацій виробничого пилу на деревообробному підприємстві, санітарно – гігієнічних та економічних аспектів спалювання відпрацьованих моторних мастил, до питання про охорону праці при будівництві автомобільних доріг, дослідження стану виробничого травматизму на каменевидобувних підприємствах житомирської області, аналіз травматизму в органах внутрішніх справ, розробці шляхів забезпечення безпечних умов виконання завдань працівниками правоохоронних органів при припиненні масових заворушень, аналізу екрануючих можливостей матеріалів, впливу звукового сигналу від мобільного телефону на сенсомоторну реакцію тощо.

Відкрив конференцію декан механічного факультету доктор технічних наук професор Кириченко Ігор Георгійович, який відзначив, що сучасний інженер повинен володіти великим об’ємом спеціальних знань. В рівній мірі це справедливо і відносно знання нормативно-правових актів і методичних матеріалів з питань охорони праці, і відносно знання основних технологічних процесів в організації, а також пристроїв і безпечної експлуатації устаткування, безпечних методів і прийомів праці.

На підставі відкритого обговорення наукових робіт та наукових доповідей учасників науково-практичної конференції студенти 5 курсу механічного факультету Вівчар Станіслав та Білодід Дмитро (група 5Ммаг) були нагороджені дипломами І ступеня. Вони відмінно виконали та захистили роботу «Теоретичне та експериментальне дослідження оглядовості будівельно-дорожніх машин», яку було виконано під керівництвом доцента кафедри метрології та безпеки життєдіяльності Юрія Владленовича Кулявца.

Конкурсною комісією була відмічена робота студентки-першокурсниці, яка тільки починає свої наукові дослідження. Мезева Анастасія (група Е-11) під керівництвом доцента кафедри МБЖД Олени Володимирівни Крайнюк виконала роботу «До питання про охорону праці при будівництві автомобільних доріг», за яку нагороджена дипломом ІІІ ступеня.

За оригінальність виконання наукової задачі нагороджені грамотою студенти 4 курсу механічного факультету Ковалевський Ігор (М-42) та Безмеліцин Сергій (М-43). Ними був проведений аналіз систем віброзахисту операторів будівельно-дорожніх машин під керівництвом доцента кафедри МБЖД Володимира Михайловича Попова.

Рівень представлених на конкурсі наукових робіт свідчить про те, що університети України готують сьогодні гідних фахівців, здатних грамотно організувати роботу і вибудувати систему управління охороною праці в організації.